Atpūta un rehabilitācija

Foto

Laika gaitā cilvēka dzīvē zirgam vienmēr bija ļoti svarīga loma. Cilvēks zirgu ir izmantojis visdažādākajos veidos - kā transporta līdzekli, darbā, karā, sportā, atpūtā, izglītībā un arī ārstniecībā un veselības rehabilitācijā.

Foto

Zirgi – lielisks atpūtas un veselības profilakses un rehabilitācijas veids gan individuālām personām, gan ģimenēm, gan kolektīviem, tajā skaitā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Jo vairāk mūsu dzīve kļūst atkarīga no tehnikas un jaunām tehnoloģijām, jo aktuālāka kļūst nepieciešamība saudzēt un attīstīt tradīcijas, kuras ļauj cilvēkam saskarties ar dzīvu dabu, aktīvi atpūsties, piepildīt sevi ar pozitīvām izjūtām un emocijām.

Foto

Ārstniecības veidu, kurā kā līdzekli izmanto zirgu, Latvijā sauc par reitterapiju. Tā ir rehabilitācijas metode, kura veic pacienta funkcionālo spēju novērtēšanu, fiziskā, psiholoģiskā un sociālā potenciāla attīstīšanu, pacientu ārstēšanu, izmantojot ne tikai jāšanu ar zirgiem, bet arī vienkāršo saskarsmi ar šiem brīnišķīgajiem dzīvniekiem.


Zirgu īpašnieku asociācija "Latgales rikšot;ajs" ir gatava sadarboties ar visiem interesentiem šajā jomā un nodrošināt kvalitatīvu un lietderīgu atputu visiem zirgu cienītājiem.